Skutki uboczne diety owocowo-warzywnej

Czytałam na temat diety owocowo-warzywnej dr Ewy Dąbrowskiej. Wydaje mi się atrakcyjna i przynosząca efekty. Wg mnie jest bezpieczniejsza niż np. dieta białkowa, zakwaszająca organizm. Jednak w kobiecym czasopiśmie, stanowczo odradzano i krytykowano tą dietę, ze względu na to, że po jej zastosowaniu powrót do spożywania ciężkostrawnego mięsa i tłuszczu wywołuje silne, negatywne reakcje organizmu. Czy dieta ta ma jeszcze jakieś wady? (I tak nie jadam mięsa, więc chodzi mi o inne zastrzeżenia)?

Witam Panią,

Informacje z czasopisma, które Pani przeczytała mają sens ponieważ dieta owocowo-warzywna jest zbyt rygorystyczna. Jedząc przez pewien czas same owoce i warzywa zwalniamy swoją przemianę materii a jak wrócimy do ,,normalnego'' odżywiania to organizm tak szybko i sprawnie nie strawi innych bardziej kalorycznych produktów. Nie strawiony pokarm zacznie odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej a waga wzrośnie.
Dietę owocowo - warzywną może Pani zastosować w celu oczyszczenia organizmu z toksyn ale nie powinna ona trwać dłużnej niż 3dni.
w celu redukcji wagi zalecam pełnowartościową i odpowiednio zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Proszę nie eksperymentować z dietami tylko przyjąc zasady zdrowego żywienia i wprowadzić systematyczne ćwiczenia a efekty z pewnością się pojawią.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk