Czy to może być skutek odstawienia diety?

Witam, jestem kobieta mam 20 lat. Mam 166 wzrostu. Najpierw odchudzałam się bez specjalnej diety, jedynie na ćwiczeniach ale potem przeszłam na dietę wysokobiałkowa na której schudłam jedynie 2 kg. Z 58 kg do 56. Dieta przestała działać wiec po w tyg zaczęłam znowu jeść normalnie i waga utrzymywała się w granicach 56 kg. Problem pojawił się 3dni temu kiedy waga nagle skoczyła z powrotem do 58 kg. Dodam jeszcze ze przed tym pierwszy raz od 4 miesięcy zjadłam jedzenie typu fast food i wypiłam sporo alkoholu. Myślałam ze wzrost wagi spowodowany jest zatrzymaniem wody w organizmie z powodu spożywania alkoholu i hormonów ( byłam w trakcie owulacji) ale minęły 3 dni a waga nie spada z powrotem. Zastanawiam się czy może być to skutek odstawienia diety (odstawiłam ja na tydzień przed nagłym wzrostem wagi) czy muszę jeszcze „odchorować” wyjście z koleżankami?

Witam

proszę nie eksperymentować z dietami. Dieta wysokobiałkowa nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepsze i długotrwałe efekty przynosi dieta urozmaicona, pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Jadłospis powinien być dobrany indywidualnie do Pani a nie ściągnięty z internetu.

Zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo. Pani schudła 2 kg, ale sama Pani widzi, że efekt nie był długotrwały. Waga szybko wróciła do poziomu sprzed diety. dlatego też jak chce się Pani odchudzać to z głową.

Dodatkowo alkohol, żywność typu fast food oraz owulacja zatrzymały wodę w organizmie i to czasem trochę trwa aż woda zejdzie. Nie jestem wstanie określić ile ponieważ jest to sprawa indywidualna.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668