Jaką dietę można stosować po wycięciu czerniaka?

Witam chciałabym zapytać jaka dietę można stosować po wycięciu czerniaka.Czerniak wycięty w ubiegłym roku w maju na prawym podudziu narazie jest Ok kontrola bez zmian pozdrawiam

Dzień dobry,
przede wszystkim dieta powinna być pełnowartościowa i zbilansowana. Oznacza to, że wraz z dietą należy dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dlatego też produkty zbożowe pełnoziarniste, ryby, warzywa i owoce, a także zdrowe tłuszcze np. olej rzepakowy, orzechy powinny pojawiać się w codziennym jadłospisie.
Unikamy natomiast jedzenia tzw. śmieciowego, mocno przetworzonego, ale także słodkich napojów, dużych ilości słodyczy czy alkoholu.
Zachęcam także do umiarkowanej aktywności fizycznej. :)
Pozdrawiam ciepło
EC