Jaka jest optymalna waga dla 18-letniego mężczyzny o wzroście 179 cm?

Jaka jest optymalna waga dla faceta 18 lat i wzrost 179 cm?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najbardziej optymalna masa ciała dla podanych parametrów, mieści się w granicach 68-70 kg. Ważny jest jednak również procentowy skład ciała. Wzrost masy powinien opierać się przede wszystkim na przyroście tkanki mięśniowej, a nie tłuszczowej. Aby uzyskać informacje na temat indywidualnego procentowego składu, należy zgłosić się do poradni dietetycznej dysponującej profesjonalnym analizatorem.
pozdrawiam