Pomiar masy ciała, tłuszczu i wody na wadze elektronicznej

Witam.Niedawno zakupiłam wagę łazienkową z pomiarem tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej i ilości wody w organizmie. Parametry te oblicza na podstawie masy ciała i wprowadzonych do wagi informacji-wieku, wzrostu i płci. Zastanawiam się, czy jest to faktycznie możliwe, czy takie pomiary są miarodajne, czy oddają rzeczywisty stan rzeczy. Dziękuje za poradę.

Witam serdecznie!
Wagi tego typu nie są miarodajne. W praktyce dietetycznej używa się profesjonalnego sprzętu. Cena tych wag sięga około 30- 40 tysięcy złotych za sztukę, tylko takie wagi są legalizowane do użytku jako analizatory. Waga którą Pani kupiła pokazuje bardzo orientacyjne wyniki, czasami zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości.