Pomiar zawartości tłuszczu u 26-latki

kobieta, wzrost 160cm, waga 52kg, pomiar tłuszczu 17,53% czy to dużo ? oczywiście staram się zdrowiej odżywiać i ćwiczę od 3 do 6 razy w tygodniu, zależy jak zabiegany tydzień. Ile tego tłuszczu powinnam w sobie mieć ? do jakich procent powinnam dojść?

Witam serdecznie,

Biorąc pod uwagę przedział wiekowy w jakim się Pani znajduje(wyświetla mis się że ma Pani 26lat) poziom tkanki tłuszczowej jest zbyt niski! Mniej niż 21% to niedowaga zaś przedział 21-33% to ilość prawidłowa, zdrowa. Nie powinna Pani chudnąć a jedynie stosować się do zasad zdrowego odżywiania i ćwiczyć a wyrzeźbi Pani i wymodeluje ciało. Jadłospis należy dostosować do zapotrzebowania energetycznego. Do tego wypijać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to 3-5razy w tygodniu już wystarcza aby wysmuklić sylwetkę. Powodzenia!!

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej, zdrowej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam, masa ciała mieści się w zakresie normy (BMI=20,3 kg/m2). Idealna zawartość tkanki tłuszczowej u kobiet wynosi 23% (zakres normy między 18 a 28%), Ważne aby pomiary wykonywać na dokładnych analizatorach wykorzystujących bioimpedancję elektryczną.