Pozbycie się tłuszczu z boczków i brzucha

Mam 160cm wzrostu i waze 52 kg. Chce siepozbyc boczkow i duzego brzucha,kilka cm z ud i lydek.nie chce stosowac diet, (najczesniej jem makaron,platki,jogurty,omlety,zupy)jajka,nie lubie duzo produktow i sie nieskusze ,nie jem slodyczy,pije SAMĄ wode niegaz.,jem 5posilkow w malych ilosciach.cwicze na wf 4x w tyg w tym 2x po 2h.chce schudnac ok.7kg, w ciagu 3-4miesiecy. czy musze wykonywac w domu cwiczenia jeszcze?powinnam pic herbate odchudzajaca? staram sie jesc dziennie 1-2owocow lub warzyw.

Witam, Pani BMI wynosi 20,3 i jest jak najbardziej prawidłowe. Schudnięcie 7 kg doprowadziłoby Panią do stanu znacznej niedowagi. Ilość sportu jest na pewno wystarczająca, ale nie po to by schudnąć, ale by zachować kondycję fizyczną, szczupłą sylwetkę i zdrowie. W celu ukształtowania sylwetki może Pani dodatkowo robić ćwiczenia na wybrane partie mięśniowe w domu. Nie zalecam herbaty odchudzającej. Zalecam kontakt z psychologiem, gdyż widzę ryzyko wystąpienia anoreksji lub równie groźnej ortoreksji. Są to poważne choroby, które mogą zostać wywołane przez tak nieracjonalnie stawiane sobie cele i niską samoocenę.
Pozdrawiam

Witam,

Pani znajomi mają rację jest Pani osobą szczupłą. Jeżeli jednak ma Pani zastrzeżenia co do swojej figury wystarczy utrzymywać zdrowe nawyki żywieniowe i systematycznie ćwiczyć a efekty się pokarzą, wyrzeźbi Pani i wymodeluje swoje ciało. Z pewnością nie powinna Pani sięgać po herbatki odchudzające!! To nie jest dobry ani skuteczny wybór. Tego typu herbatki nie powodują że spalamy tkankę tłuszczową czy tracimy w centymetrach a jedynie odwadniają organizm. Oczywiście pijać herbatki odwadniające możemy początkowo widzieć spadki wagi i to właśnie ze względu na utratę wody jednak efekt jest krótkotrwały a może prowadzić do komplikacji a później do tycia.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk