Waga wskazująca skład ciała

Wiatm. Mam 20 lat i 167 cm wzrostu, waze 66 kg., ostratnuo zakupilam wage wskazujaca sklad ciala. szacowal sieon tak miesnie 34,5 woda 47,9 tkuszcz 30,2 kosci 10,4. Czy to preawidlowe wyniki? czy 34,5% miesni to duzo ? prosze o odpowiedz

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
33,5 czego?
Chyba są tu jakieś błędy, bo wyniki nie są zbyt czytelne.
Czy wyniki są w % czy w kg?
Całość powinna dać 100% skoro są to procenty, nie daje nam to takiego wyniku,
może tutaj jest 34,5 kg BEZTŁUSZCZOWEJ masy ciała?
Kości 10,4?
Proszę wykonać tą analizę jeszcze raz i wysłać do mnie wynik na mail z dokladnymi jednostkami
ulewicznatalia@gmail.com

Wagi tego typu pokazują średnią zawartość tkanki tłuszczowej w Pani wieku o Pani wzroście, więc są to mocno uśrednione pomiary. Jeśli chodzi o zawartość mięśni to zależy nam na ich dużej ilości, bo to one przyśpieszają przemianę materii. Proponowałbym jednak kontrolną analizę na analizatorze w jakimś gabinecie dietetycznym np. na analizatorze firmy Tanita http://www.dietetykwkrakowie.pl/analiza-skladu-masy-ciala/