Pomiar tkanki tłuszczowej u osoby z 43 kg wagi

Witam.Mam 21 lat,158cm i ważę ok.43kg.W talii mam ok.65cm.Niedawno kupiłam wagę z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej.Wg tej wagi mój poziom tk.tłuszcz. wynosi 10%.Dziś natomiast natrafiłam na wzór, dzięki któremu można oszacować poziom tk.tł.: 1.A= 4.15 x obwód talii, 2.B=A/2.54, 3.C=0.082Xmasa ciałax2.2, 4.D=B-C-76.76, 5E.=masa ciała x 2.2, 6.WYNIK D/E X100 Wg tego wzoru mój poziom tk.tł.wynosi ok.22.92%. Jest to ogromna różnica. Co jest bardziej wiarygodne-waga czy wzór? Dziękuję za odp.

Jeśli pomiar tkanki tłuszczowej mierzony jest za pomocą bioimpedancji to z pewnością waga pokazuje bardziej dokładne wyniki. Jednocześnie warto pójsć na wizytę do dietetyka dysponującego profesjonalnym - medycznym analizatorem składu ciała aby porównać wyniki i sprawdzić czy pomiar domowym urządzeniem jest wiarygodny