Dieta dla osoby chcącej zredukować poziom tkanki tłuszczowej

Co jeść po treningu który wykonuje w domu ok 19.30 a kończę około 21, albo po . Zaznaczę że chcę zredukować tkankę tłuszczową, ćwiczę codziennie od 3 tyg oprócz niedzieli . Niestety waga stoi w miejscu . Mam 164/68kg. Po wysiłku przeważnie decyduje się na twaróg chudy z dodatkami warzyw , a czasami dodatkiem 2 plastrów wędliny z indyka . Czy to dobra decyzja . Proszę o jakieś propozycję kolacji które mogłabym spożywać po ćwiczeniach

Po drugie doradzanie Pani w zakresie samej kolacji jest raczej bezcelowe. Na skuteczność redukcji będzie miał wpływ całokształt stosowanego systemu odżywiania, a nie tylko posiłek potreningowy. Sugerowałabym wizytę u specjalisty, który w oparciu o wywiad odnośnie Pani historii dietetycznej i medycznej pomoże dobrać skuteczne postępowanie żywieniowe. Posiłek potreningowy przeważnie powinien zawierać zarówno dobrze przyswajalne białko pozwalające na regenrrację tkanki mięśniowej jak i złożonych węglowodanów oraz tłuszczy pozowalających na odbudowanie zużytych podczas treningów rezerw energetycznych (przy czym nawet w okresie redukcji nie jest wskazana całkowita rezygnacja z tych składników odżywczych, gdyż ich brak może prowadzić do zatrzymania redukcji tkanki tłuszczowej).
Proszę także pamiętać, że nie każdy trening w takim samym stopniu jest skuteczny jako system na redukcję tkanki tłuszczowej. Może warto pomyśleć o skosnultowaniu także Pani treningów z trenerem dla uzyskania pożądanych efektów.

Witam, jeden posiłek, w tym wypadku kolacja, nawet jeśli będzie idealny w swoim składzie, nie gwarantuje redukcji masy ciała. Należałoby kompleksowo ocenić Pani sposób żywienia (co najmniej kilkudniowy) i wówczas dopiero będzie można sformułować jakieś zalecenia.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl.

Bardziej precyzyjna niż ogólna masa ciała jest skład ciała, czyli proporcje tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej. Podczas ćwiczeń następuje przebudowa ciała i mimo nieznacznego ubytku wagi kształt ciała zdecydowanie się poprawia. Warto było by zweryfikować czy całodzienna dieta jest odpowiednia i czy ćwiczenia, które Pani wykonuje są odpowiednie żeby osiągnąć wybrany cel? Proponuję konsultacje z dobrym trenerem personalnym i dietetykiem.

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska