Jaka jest przyczyna pulsującego bólu zęba?

Witam. W marcu 2018 roku przeszłam leczenie kanałowe górnej siódemki. Leczenie wykonane pod mikroskopem. Zdjęcie rtg przed i po zeobione, zrobiona tomografia, nie widać żadnych nieprawidłowości. Do dnia dzisiejszego odczuwam pulsujący ból zęba. Ból nasila się podczas bólu głowy. Już nie wiem co mam robić, ból raz jest słabszy raz mocniejszy, ale nie wiem jaka jest jego przyczyna, co mam zrobić by się go pozbyć? Gdzie szukać przyczyny i pomocy?

Konieczne jest sprawdzenie zębów okolicznych które mogą promieniować i dawać podobne objawy. Niekiedy zdarza się że zęby (korzenie) pękają i wtedy nie ma już możliwości leczenia i trzeba usunąć. Napisała Pani o bólu głowy, może to być powiązane i wynikać z przeciążenia zgryzowego zębów, konieczna pełna diagnostyka okluzyjna i ortodontyczna aby przed usunięciem zęba wykluczyć inne możliwe przyczyny bólu.