Jaka jest przyczyna takich krostek na skórze?

Pięć dni temu przed snem wypiłam zimny sok poszłam spać a na następny dzień obudził mnie silny ból gardła, powiększone migdały przez co ciężko były mi przełknąć ślinę na języku miałam biały nalot, długo nie miałam innych objawów jedynie wczoraj miałam lekko podwyższona temperaturę i dreszcze które po godzinie minęły , dziś obudziłam się i mam czerwone małe bezbolesne i nie swędzące krostki na twarzy, szyi, ramionach, dekolcie i brzuchu. Trochę mnie niepokoją te krostki co może być przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Panią objawy prawdopodobnie wskazują na obecność infekcji, która może mieć podłoże wirusowe. Wirusy mają to do siebie, że często wykazują dodatkowo zmiany skórne podczas choroby, co może mieć również miejsce w Pani przypadku. Warto więc udać się do lekarza, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia i zwalczenia choroby.

Innym powodem może być alergia, na leki, które ewentualnie Pani przyjęła w początkowych dniach choroby, bądź nawet na wypity sok. Bez obejrzenia skóry, ciężko będzie stwierdzić, co jest bezpośrednią przyczyną wystąpienia wysypki, jednak jeśli ustąpi ona wraz z chorobą, to możemy się spodziewać, że była ona nią spowodowana.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krostki-na-skorze-moga-zwiastowac-problemy-z-jelitami-nie-ignoruj

https://portal.abczdrowie.pl/czy-potrafisz-ocenic-ktora-wysypka-jest-grozna-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage

https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-alergiczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.