Jaka jest różnica pomiędzy stentami a koronarografią?

Witam Stendy a koronografia to to samo?

Piotr Pilarski

Witam,

koronarografia to badanie obrazujące tętnice wieńcowe. Podczas niej można wstawić stanu czyli siatkę w kształcie rurki w miejscu zwężenia. Dzięki temu przepływ krwi w tym miejscu jest niezaburzony.

Lek. Tomasz Budlewski

nie. koronarografia to rodzaj badania w którym bada się drożność tętnic wieńcowych, w przypadku istotnych zwężeń wkłada się stent.