Jaka jest śmierć kliniczna?

Witam serdecznie,moje pytanie kieruje głównie do psychologów,neurologow,paychiatrow.Mianowicie czy śmierć kliniczna opisywana przez niektórych ludzi jako doświadczenie spotkania z Bogiem(rozmowa z nim,pobyt w niebie,uczucie spadania,kierowanie się w stronę światła) może być rzeczywiście prawda czy jednak jest spowodowane to zmianami w mózgu,reakcjami chemicznymi? Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Witam,

śmierć kliniczna jest to stan chwilę po zatrzymaniu akcji serca, w związku z tym krążenia krwi i oddechu, mózg jest w dalszym ciągu aktywny (około 4 min.), jeśli w tym momencie podejmie się działania resuscytacyjne (RKO) - celem jest utrzymanie przepływu krwi przez mózg do powrotu funkcji życiowych. Na podstawie relacji pacjentów są zbierane dane, poniżej zamieszczam artykuł:
http://natemat.pl/119799,zycie-po-smierci-moze-istniec-naukowcy-przebadali-pacjentow-ktorzy-przezyli-smierc-kliniczna

Pozdrawiam serdecznie