Jak uporać się ze strachem przed śmiercią?

Witam. Może wydać się to dziwne.. Ale mam 24 lata i jestem osobą bardzo lubiąca mieć plan i wszystko pod kontrolą. Od 3 lat zmagam się z czymś czego nie umiem kontrolować mianowicie myślą o śmierci przeraza mnie to co jest po niej o ile cos jest.. Myśląc o tym coraz głębiej wpadam w panikę nie mogę złapać oddechu nie kontroluje tego zdarza mi się to nawet przy mojej córeczce.. Zaczynam płakać i cała trzesc jest mi gorąco i naprawdę ciężko mnie uspokoić.. Jak z tym walczyć czy potrzebuje porady psychologa? "dodam tylko że jestem osobą ogólnie bardzo nerwowa.. To kolejny problem.

Witam, lęk przed śmiercią jest trudnym uczuciem, ale też jest bardzo naturalny i każdy go doświadcza. Natomiast natężenie z jakim Pani go przeżywa wskazuje, że powinna Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty, gdzie będzie możliwość przyjrzenia się, co się tak na prawdę dzieje w Pani życiu i sposobie przeżywania go i uzyska Pani pomoc. Pozdrawiam

Witam,

lęk jest uwarunkowany biologicznie, w momencie, kiedy jest destrukcyjny wymaga specjalistycznego leczenia metodą psychoterapii - wysoką skuteczność w tym obszarze wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. W pani przypadku zalecana jest pomoc psychologa/psychoterapeuty.
Zamieszczam artykuł do poczytania; http://polki.pl/zdrowie/psychologia,tanatofobia-czyli-lek-przed-smiercia,10386756,artykul.html

Pozdrawiam serdecznie