Paniczny strach przed śmiercią u 23-letniej osoby

Witam. Mam 23 lata i już nie wiem co robić. Ostatnie 4 miesiące były bardzo stresujące i nadal są. Od ok 3 tygodni mam ciagle wrażenie ze cos mi dolega wyszukuje chorób i boje sie ze jestem śmiertelnie chora. Boje sie chodzić spać bo obawiam sie ze dostanę zawału i już sie nie obudzę. Ciagle słucham jak bije mi serce i jaki mam puls. Przed chwila zaczęło mi szybciej bić serce co spowodowało mdłości drżenie ciała zwłaszcza rak i paniczny strach przed śmiercią wraz z płaczem. Bardzo prosze o radę

Witam
Długotrwały stres może prowadzić
wielu zaburzeń.
Prawdopodobnie wspomniany przez Panią
stres i jakieś przykre doświadczenia
wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak
dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed śmiercią.
przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący
na tanatofobię odczuwają przyspieszone tętno,
przyspieszone bicie serca, bóle głowy i wiele
innych dolegliwości, które potęgują ich lęk.
Nie możemy wybrać czasu, miejsca i sposobu
umierania, ale możemy wybrać sposób,
w jaki spędzimy resztę życia.
Przed Panią wiele długich lat życia.
Ważne, żeby przeżyła je Pani ciesząc
się każdym dniem swojego życia
i czerpiąc z niego to, co najlepsze.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Dolegliwości, które Pani opisuje muszę być obciążające. Szuka Pani różnych chorób. Pytanie tylko w jakim celu Pani to robi? Czy w ostatnim czasie wydarzyło się coś wśród Pani bliskich, co wzmogło Pani czujność? Mogłabym zadać wiele pytań.
Warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty w celu odkrycia źródła trudności oraz polepszenia funkcjonowania.