Problem z panicznym lękiem przed śmiercią u 24-latki

Mam problem z panicznym lękiem przed śmiercią. Objawia się on w każdych, nawet najmniej oczekiwanych momentach nawet kilka razy dziennie. Powoduje on przyspieszenie tętna, kołatania serca, zaburzenia oddechu, a o płaczu już nawet nie wspominam. Czasami po takim ataku trudno jest mi dojść do siebie. Takie myśli są silniejsze odd mnie, a co za tym idzie ataki także. Zupełnie nie wiem już co mam robić. Czuję tylko jak to wykańcza mnie psychiczne.

Pierwszym krokiem do podjęcia leczenia jest diagnoza, a więc odpowiedzenie na pytanie, z jakiego powodu doświadcza Pani takich lęków, czego są one wyrazem. Diagnozę i propozycje leczenia będzie mogła Pani uzyskać po odbyciu konsultacji (najczęściej to są dwa lub trzy wizyty) u psychologa bądź psychoterapeuty. Jeżeli będzie wskazane, żeby odbyła Pani konsultację u psychiatry bądź innego lekarza, taką informację też powinna Pani otrzymać od wspomnianych specjalistów.