Jaka może być przyczyna drętwienia prawej strony ciała?
Witam Serdecznie, Ostatnio miałam dziwną sytuację. Gdyż miałam drętwienie prawej strony ciała od barku do klatki piersiowej i prawej ręki. Poszłam na izbę przyjęć i otrzymałam kroplówkę potas, nospe, przeciwzakrzepowa i na koniec insulinę 3j. Miałam nadzieję że mi przyjedzie ale wycisk w piersi się utrzymywał. Poszłam do lekarza rodzinnego stwierdził że to nerwica i otrzymałam tabletki rozluźniające po których ten ucisk ustąpił. Po 2 tyg zrobiłam sobie podstawowe badania krwi i moczu i wyszło wszystko prawidłowo oprócz TSH 3cia generacja- 6,190. Poszłam z wynikami do lekarza i zapisał mi tabletki na tarczycę eutyrokso 0,5 i zlecił badanie TSH i USG . TSH wyszło: 2,770 a USG Prawy płat wymiary:23,9x23,2x50mm. Echogenicznosc miąższu obniżona, niejednorodna,Cieśń:3,2mm Lewy płat : 18,2x15,2x45mm. Węzły chłonne nie powiększone. Czy mam się czym martwić? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
W opisie badania nie ma niczego wyraźnie niepokojącego. Wynik USG wraz z opisem musi być jeszcze oceniony przez Pani lekarza prowadzącego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!