Jaka może być przyczyna nagłych problemów z mową?

Witam. Moja mama ma 50lat, wczoraj po obudzeniu, gdy schylila się poczuła brak możliwości głębszego wciągnięcia powietrza i miała problemy z mowa, nie potrafiła mi odpowiedzieć na najprostsze pytania. Nie mialam z nia dobrego kontaktu, mówiła cicho i niezrozumiałe. Wezwałam pogotowie, zrobili jej ekg, zbadali cukier, lekarz sprawdził czy może normalnie wstać z łóżka i było dobrze. Miała nadciśnienie 180/100 i mówiła, że jedna stronę lekko jej dretwieje. Mama leczy się już długi czas na depresję, astmę, nadciśnienie, jaskre. Te problemy z mowa trawy okolo 20 minut. Pogotowie zabrało ja na sor gdzie spędziła jeden dzień. Miala zrobiona tomografie głowy oraz zbadane dno oka czy może tam nie doszło do wylewu (wszystko w normie). Czy te problemy z mowa mogły być od wysokiego ciścienia? Lekarz prowadzący w szpitalu tak stwierdził.

Witam!
Nie można wykluczyć, że wzrost ciśnienia tętniczego krwi mógł być przyczyną tego stanu. Jaskra z wąskim kątem przesączania wyklucza podawanie znacznej ilości leków p/depresyjnych - należy zwrócić na to uwagę! Na pewno opisany przez Panią stan może budzić znaczny niepokój - należy to wyjaśnić!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym szczegółową konsultację i diagnostykę neurologiczną oraz neuropsychologiczną u Pani Mamy, jak również w kierunku symptomów pochodzenia zwyrodnieniowego- kręgosłupa szyjnego.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com