Znikoma mowa u 2,5-latka

mam pytanko odnośnie mojego synka obecnie ma2,5 roku ale jego mowa jest znikoma potrafi mówić to co roczne dziecko. Jak moge mu pomóc. Wskazówka moje dziecko chodzi do angielskiego przedszkola a ja mówie po polku w domu. Boje się że to przez to przedszkole coś mu się pomieszalo. Mówi dużo ale w nie zrozumianym języku a po polsku mama, tata, baba, daj, pić, buś, tak, wuwu, Prosze mi dać wskazówke co robić zaczynam się martwić.

Witam. Rozumiem, że także w języku angielskim dziecko ma opóźnienie w rozwoju mowy? A jak jest z rozumieniem mowy w obydwu jezykach, czy jest prawidłowe? Jeśli jest Pani zaniepokojona opóźnieniami w rozwoju mowy dziecka, to najlepiej udać się z Synkiem na konsultację do logopedy, który dokładnie przebada dziecko, zdiagnozuje i zaleci odpowiednie ćwiczenia.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam,
jeżeli dziecko nabywa obydwa języki jednocześnie to mogą pojawić się rozliczne problemy. W takim wypadku powinna Pani poszukać logopedy, który zajmuje się dziećmi dwujęzycznymi. Tak czy inaczej, logopeda powinien ocenić warunki anatomiczne aparatu artykulacyjnego (język, wargi, podniebienie), poziom rozumienia mowy, a także orientacyjnie zbadać słuch lub zlecić badanie słuchu u specjalisty. Należy przyjrzeć się również ogólnemu rozwojowi ruchowemu dziecka. Proszę zastanowić się, czy rozwój mowy dziecka przebiegał bardziej dynamicznie, zanim zaczęło chodzić do przedszkola. Z jednej strony pisze Pani, że dziecko mówi dużo, a z drugiej, że mowa jest znikoma. Czy to znaczy, że używa wielu pojedynczych słów, ale nie układa zdań?
Myślę, że nie powinna Pani odkładać wizyty u sprawdzonego logopedy, najlepiej znającego problematykę pracy z dziećmi dwujęzycznymi.
Z poważaniem
Olimpia Brzozowska