Jaka może być przyczyna nudności oprócz ciąży?

Proszę o odpowiedź, co może być przyczyną moich nudności. Miesiączkuję reguralnie. Zabezpieczamy się z partnerem prezerwatywą. Okres we wrześniu wystąpił 8., po jego zakończeniu dostałam mdłości, które trwały ok. 12 dni, później ustąpiły. W międzyczasie zrobiłam 2 testy ciążowe, wynik negatywny. W październiku okres dostałam 5. i ponownie po jego zakończeniu wystąpiły mdłości, które nadal trwają. Zrobiłam jeszcze jeden test - negatywny. Ponadto mam płodny śluz, piersi nie są powiększone. Mdłości występują o różnych porach dnia, ale ogólnie cały dzień czuję osłabienie, dyskomfort. Wyniki morfologii mam dobre, tsh 0,75. Proszę o odpowiedź, co to może być. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z Pani przypadku ciąża jest w zasadzie wykluczona. Dolegliwości, które Panią nękają, czyli nudności nie mają związku z ciążą. Nudności mogą być związane z innymi schorzeniami, dotyczącymi innych układów. Najczęściej są to przyczyny gastrologiczne.

Wymaga Pani zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego, aby wyjaśnić przyczynę nudności. Zatem proszę umówić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz zadecyduje o ewentualnym włączeniu leczenia, zleceniu badań dodatkowych lub konsultacji u specjalisty.

Pozdrawiam