Jaką należy stosować dietę, by poprawić gospodarkę hormonalną organizmu?

Mam nieznacznie przekroczony poziom testosteronu, a dość niski poziom hormonów żeńskich, w czym lekarze dopatrują się przyczyny owłosienia na twarzy (choroby powodujące hirsutyzm m.in.zespół policystycznych jajników, choroby tarczycy wykluczono). Z uwagi na nadżerki żołądka i dwunastnicy po tabletkach hormonalnych czuje się nienajlepiej. Jeden z lekarzy powiedział mi, że powinnam zwracać uwage na to co jem. Jakie produkty powinnam wykluczyć ze swojej diety a jakich powinnam spożywac najwięcej? Czy picie ziół np. mięty może wspomóc moją gospodarkę hormonalną?Czy dietą rzeczywiście można wyregulować pracę hormonów?
ponad rok temu

Ekologiczne warzywa i owoce

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Picie ziół nie jest najlepszym pomysłem zawierają one bardzo dużo różnych substancji aktywnych a ich działania nie da się przewidzieć. Znam wiele osób, które straciły nerki i są dializowane przez 4h co 3 dni z powodu ziół chińskich pitych z błahych powodów... na wzmocnienie etc. 

Co do diety to ważne jest by była zbilansowana pełna warzyw i owoców. Dodatkowo może Pani wprowadzić produkty sojowe, które zawierają dużo fitoestrogenów jako uzupełnienie naturalnych niedoborów w Pani organizmie. Na rynku są kotlety, makarony, sosy, kasze i cała gama innych produktów sojowych. Nie należy rezygnować całkiem z czerwonego mięsa gdyż jako młoda kobieta będzie Pani mieć problem z niedoborem żelaza. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty