Jaką protezę wybrać przy dużym braku w uzębieniu?

Witam serdecznie, ostatnio zagłębiłem się w temat protez overdenture z racji moich dużych braków w uzębieniu stąd moje pytanie u jakiego lekarza rozpocząć leczenie, wystarczy zwykły dentysta czy z góry udać do protetyka?

Witam
Proszę się udać do swojego dentysty, który na podstawie badania oceni czy będzie można przenieść siły żucia na pozostałe zęby które Pan posiada, wykona lub zleci konieczne RTG pobierze wyciski pod tzw. modele orientacyjne aby móc zaplanować a przede wszystkim wytłumaczyć kolejne etapy leczenia. Dobrze jeżeli Pański dentysta ma doświadczenie jako protetyk lub jest specjalistą w tej dziedzinie.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
W stomatologii jest podobnie, jak i w innych dziedzinach życia. Osoba, która specjalizuje się w wąskim zakresie, w większości wypadków zajmuje się tym lepiej, niż osoba, która wykonuje wszystko. Dlatego zdecydowanie polecam wizytę u protetyka.