Jaki jest powód spowolnionego metabolizmu?

Witam. Jestem 21 letnią kobietą i ważę 80,5 kg. Od niedawna próbuję się odchudzać, schudłam już prawie 8 kg. Według BMI wychodzi mi, że moja prawidłowa waga to 56kg, jednak nie wiem czy nie będę wtedy za chuda. Zwolnił mi metabolizm. Zaburza to moje godziny jedzenia -przychodzi czas jedzenia, a ja nie chcę. Waga spada wolniej. Trenuję 2-4 razy w tygodniu zależnie od czasu. Dostosowałam swoją dietę do nowej piramidy żywienia. Czy może być inny powód wolniejszego metabolizmu? Jak temu zaradzić?

Sugerowałabym na początek wykonanie panelu podstawowych badań biochemicznych. Jeżeli potwierdzą, że jest Pani osobą zdrową dobrym pomysłem będzie konsultacja u dietetyka, który przeanalizuje Pani dietę i treningi. Jest zupełnie normalne, że w czasie odchudzania metabolizm zwalania, a im dalej w las, tym większą walkę trzeba stoczyć o utratę każdego kolejnego kilograma. Nieprawidłowa dieta może tylko pogłębić ten stan i dodatkowo przyczyniać się do zaburzeń metabolicznych. Dlatego najlepiej w takiej sytuacji jak Pani upewnić się czy ze zdrowiem i przyjętym systemem żywienia jest wszystko w porządku.