Jaki jest właściwy poziom cukru po szybkim biegu na 5 km?

Witam Jaki jest właściwy poziom cukru po szybkim biegu na 5 km? Ostatnio po takim własnie biegu z ciekawości poddałam się badaniu. Cukier był na poziomie 170. Dwie osoby przede mną również miały podobne pomiary? Czy taki podwyższony cukier jest normalny? Dodam że że przed biegiem piłam wodę z miodem i cytryną (ok. 200 ml) a badanie odbyło się ok. 15-20 min po zakończeniu biegu

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Po wysiłku fizycznym boimy się hipoglikemii. Takie wyniki nie są niepokojące. W trakcie wysiłku udostępniane są zgromadzone zapasy cukrów, które stanowią źródło energii niezbędne do nasilonej pracy mięśni i narządów.