Jaki lek (mocniejszy niż Pramolan) mogłabym teraz brać w tych stresowych sytuacjach?

Witam, przeszłam 3 niedokrwienia mózgu TIA, po których dostałam padaczki poudarowej. Zapalnikiem wszystkiego był pewnie silny stres, lekarz przepisał mi Pramolan. Obecnie pramolan mi nie pomaga, mam napady silnego stresu, nie mogę zapanować nad nerwami, wyciszyć się. Jaki lek (mocniejszy niż Pramolan) mogłabym teraz brać w tych stresowych sytuacjach? Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Bardzo Pani współczuję zaistniałych trudności zdrowotnych. Oczywiście, rozumiem pragnienie znalezienia dla siebie odpowiedniej farmakoterapii.
Obawiam się jednak, że w Pani przypadku szukanie odpowiedzi w Internecie grozi poważnym ryzykiem popełnienia błędu. Na podstawie internetowego opisu, bez możliwości osobistej rozmowy z pacjentem, wszelkie wypowiedzi będą miały jedynie charakter spekulacji. Zasługuje Pani na bardziej rzetelną diagnozę i spersonalizowane leczenie. Proponuję udanie się do zaufanego lekarza, specjalisty psychiatry. Jest on jedynym fachowcem, który może wypowiadać się na temat rodzaju leku, który powinna Pani w swojej sytuacji zażywać oraz odpowiedniego jego dawkowania. Oczywiście warto zadbać o to, by lekarz miał dostęp do historii Pani leczenia, poznał informacje o stosowanej poprzednio i obecnie farmakoterapii oraz przebytych zabiegach.
Sugeruję także podjęcie psychoterapii, ukierunkowanej na rozwijanie umiejętności walki ze stresem oraz napięciem. Życzę Pani powodzenia.

Witam!
Należy próbować także innych metod i modyfikować dotychczasowe leczenie. Pramolan jako lek nie należy do hitów ostatnich dziesięcioleci. Leczenie należy dobrać z należytą ostrożnością - leki przeciwdepresyjne obniżają próg pobudliwości drgawkowej i u osób z podejrzeniem padaczki lub zmian organicznych w centralnym układzie nerwowym mogą być dziwne efekty. Leczenie należy monitorować badaniami EEG. Oczywiście psychoterapia!
Powodzenia
W. Łuczkowski.