Jaki lekarz wykona badania przeciwciał u chorego na schizofrenię?

Chodzi o nowosc w medydycynie cierpie na schizofrenie i przeczytałem że u 1 na 11 to układ odpornosci produkuje przeciwciała to sytuacje da sie wyleczyc poprzez przefiltrowanie krwi z przeciwciał i choroba znika moje pytanie do jakiego specialisty lekarza się udac zeby wykonać badanie na takie przeciwciała moze nazwa jakies kliniki najlepiej bydgoszcz i ewentualnie gdzie taki zabieg w polsce mozna wykonać.

Faktycznie jest teoria mówiąca, że schizofrenia ma podłoże immunologiczne, jak wiele innych chorób. Niestety nie ma możliwości odfiltrowaniu takich przeciwciał z krwi. Trzeba pamiętać, że nawet gdyby usunąć te krążące w krwiobiegu to organizm będzie produkował nowe. Przykro mi ale nie stosuje sie takich zabiegów w żadnym schorzeniu. Badanie miana przeciwciał ma bardziej znaczenie naukowe i diagnostyczne.

Witam,

To prawda że w przypadku zaburzeń psychicznych bardzo ważną rolę odgrywa gospodarka związana z neuroprzekaźnikami oraz że jedna z teorii powstawania mówi także o podłożu immunologicznym. Póki co temat o którym Pan pisze jest wciąż w fazie badań. Niestety jak dotąd nie udało się znaleźć takich sposobów leczenie schizofrenii które dałyby gwarancje całkowitego wyleczenia. Zalecam systematyczną farmakoterapię oraz psychoterapię.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl