Jaki lekarz zajmuje się terapią tężyczki?

Tężyczkę mam stwierdzoną po EMG 6 lat temu. Moje objawy to skurcz rąk, nóg, ust, sinienie twarzy, kurcz garda co prowadzi do duszenia, kołatanie serca, tachykardia czyli ok 220/ min (podczas ataku), ogromny ból w klatce piersiowej. Ataki mam średnio 1 raz na ok. 2 miesiące takie poważne. biorę cały czas magnez, wit d3, potas. wit d3 OH- 10. Pozostałe w normie. Badania: Echo serca, EEG głowy, tarczyce, przytarczyce i dobrze wyszły. Jaki lekarz leczy tężyczkę i co mam robić, bo nic nie działa.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę, że warto byłoby udać się do endokrynologa.