Jaki są wyniki badania nasienia?

Dzień dobry, Mój mąż zrobił badanie nasienia, gdyż staramy się o dziecko. Morfologia wyszła 2%. Pozostałe parametry w normie. Czy taka morfologia może wpłynąć na trudności w zajście w ciążę? Dodam, że dwa razy zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań, ale doszło do poronienia. Aktualnie staramy się zajść w ciążę piąty cykl. Czy plemniki o nieprawidłowej morfologii zapładniają komórkę jajową?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy takim wyniki co do prawidłowości budowy plemników mogą powodować trudności w zajściu w ciąże. Co domporonien i stwierdzenia czy Ew nieprawidłowe plemniki mogły doprowadzić do zapłodnienia zależy jaki rodzaj nieprawidłowości im towarzyszy. Proponuje dodatkowo wykonać badania u Pani w kierunku zespołu antyfisfolipidowego.