Jaki wpływ na zdrowie ma Levoxa?

Witam, czy stosowanie po 2x250mg metronizadolu rano i wieczorem, oraz 500mg dziennie levoxy przez 2 tygodnie nie odbije się negatywnie na zdrowiu? Takie dostałem zalecenia, ale wolę się upewnić czy nie jest to zbyt długi okres stosowania tych leków.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT około miesiąca temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

długość kuracji zależna jest od rodzaju i nasilenia dolegliwości, a także od przyczyny zastosowania obu antybiotyków – niestety nie wspomina Pan, co jest przyczyną zaordynowania Metronidazolu i Levoxy. Proszę jednak pamiętać, że każdorazowo dawkowanie i czas trwania leczenia dobierany jest indywidualnie przez lekarza.

Być może zainteresuje Pana ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-bierz-z-glowa.

Stąd nie sposób ocenić, czy leczenie jest prawidłowe – dawkowanie Metronidazolu zależy od tego, czy źródłem infekcji są bakterie beztlenowe czy np. rzęsistkowica lub lamblioza, a w przypadku Levoxy leczenie może trwać od 7 do nawet 28 dni w dawkach dobranych do wieku i wagi pacjenta.

Na temat swoich wątpliwości może Pan porozmawiać z lekarzem, który zlecił leczenie – proszę pamiętać, że niestosowanie się do zaleceń lekarza czy skracanie terapii może skutkować nawrotem infekcji, a także uodpornieniem się bakterii na antybiotyk.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy