Jaki wpływ na zdrowie ma Levoxa?

Witam, czy stosowanie po 2x250mg metronizadolu rano i wieczorem, oraz 500mg dziennie levoxy przez 2 tygodnie nie odbije się negatywnie na zdrowiu? Takie dostałem zalecenia, ale wolę się upewnić czy nie jest to zbyt długi okres stosowania tych leków.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

długość kuracji zależna jest od rodzaju i nasilenia dolegliwości, a także od przyczyny zastosowania obu antybiotyków – niestety nie wspomina Pan, co jest przyczyną zaordynowania Metronidazolu i Levoxy. Proszę jednak pamiętać, że każdorazowo dawkowanie i czas trwania leczenia dobierany jest indywidualnie przez lekarza.

Być może zainteresuje Pana ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-bierz-z-glowa.

Stąd nie sposób ocenić, czy leczenie jest prawidłowe – dawkowanie Metronidazolu zależy od tego, czy źródłem infekcji są bakterie beztlenowe czy np. rzęsistkowica lub lamblioza, a w przypadku Levoxy leczenie może trwać od 7 do nawet 28 dni w dawkach dobranych do wieku i wagi pacjenta.

Na temat swoich wątpliwości może Pan porozmawiać z lekarzem, który zlecił leczenie – proszę pamiętać, że niestosowanie się do zaleceń lekarza czy skracanie terapii może skutkować nawrotem infekcji, a także uodpornieniem się bakterii na antybiotyk.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.