Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o skuteczności leczenia może wypowiedzieć się tylko lekarz, który zadecydował o terapii w takiej formie oraz zna wyniki Pani badań. Leczenie, o którym Pani pisze, jest standardowe, natomiast, by mieć pewność warto byłoby znać dawki przepisanych Panu leków.

Controloc to lek z grupy IPP, który stosuje się przy chorobie refluksowej – ma na celu hamowanie wydzielania soku żołądkowego, który w nadmiernej ilości powoduje dolegliwości ze strony układu trawiennego, potocznie zwane zgagą. Proszę zapoznać się z tym materiałem, dowie się Pani z niego więcej na temat tzw. inhibitorów pompy protonowej: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Helicobacter pylori to bakterie bytujące w drogach pokarmowych człowieka – są patogenne w sytuacji gdy dojdzie do ich nadmiernego namnożenia się. Wówczas odpowiadają m.in. za powstawanie wrzodów żołądka. Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-objawy-choroby-ukladu-pokarmowego.

Metronidazol to antybiotyk, wykazujący szczególną skuteczność w przypadku wystąpienia infekcji spowodowanej przez bakterie beztlenowe. W eradykacji Helicobacter pylori zazwyczaj stosuje się dawkę 500 mg 2-3 razy dziennie przez okres od 7 do 14 dni.

Natomiast co do niedoboru witaminy B12 – konieczna jest suplementacja, o której Pani nic nie wspomniała. Zatem, jeżeli występują u Pani niedobory, to należy jak najszybciej zacząć przyjmować preparat witaminowy. Być może ten artykuł Panią zainteresuje, zachęcam do lektury: https://zywienie.abczdrowie.pl/niedobor-witaminy-b12.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy