Jakich kierunków studiów nie może podjąć osoba chorująca na schizofrenię oraz jakich zawodów nie może wykonywać?

Witam.Mam pytanie dotyczące ograniczeń osób chorujących na schizofrenię . Chciałbym się dowiedzieć jakich kierunków studiów nie może podjąć osoba chorująca na schizofrenię oraz jakich zawodów nie może wykonywać . Zadałem to pytanie , ponieważ chciałbym rozpocząć studia na kierunku Weterynaria i nie wiem czy z moją diagnozą mógłbym rozpocząć ten kierunek.Jeśli mógłbym to czy po skończeniu tego kierunku miałbym jakieś problemy z pracą w tym zawodzie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Pana,
jeśli jest Pan w stanie podjąć studia i je kontynuować, nie ma przeciw wskazań do wykonywania zawodu, w przypadku leczonej schizofrenii - to nie może być stygmatem, choroby psychiczne podobnie jak choroby serca, czy choroby innych narządów nie mogą dyskwalifikować z osiągania celów i spełniania swoich marzeń.
Pozdrawiam serdecznie