Jakich produktów unikać przy alergii na nikiel?

Dzień dobry. Ze względu na niezwykle duże rozbieżności odnoście diety w alergii na nikiel chciałabym się zapytać jakich dokładnie produktów należy unikać. Są informacje, że nie można spożywać ziemniaków, bananów, kukurydzy. Na innych forach sa informacje ze te produkty są bezpieczne. Wiem, że wszystko też zależy od tego na jakiej glebie są hodowane warzywa czy owoce, ale tego niestety kupując w sklepie się nie dowiemy. Chciałabym poprosić o dokładną listę produktów, których nie należy spożywać ewentualnie prosiłabym o kontakt w celu uzyskania diety. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Rzeczywiście, poza produktami, w których nikiel po prosu jest, należy zwracać uwagę na opakowania. Najepiej kupować produkty nie pakowane, nie przetworzone, które naturalnie nie zawierają niklu. Wysoką zawartość niklu mają zboża, kakao i rośliny strączkowe, a także nerkowce. Należy też zwracać uwagę na produkty kwasowe, które łatwo wydobywają nikiel z naczyń (pomidory, kawa, cytrusy) a także na wodę z rurociągów i na automaty (np do lodów, zwłaszcza, jeśli lody są owocowe). Prowadzenie diety w takiej alergii będzie czasochłonne, zwłaszcza na początku, ale warto :-) Polecam też spożywanie ziemi okrzemkowej wieczorem.