Jakich produktów unikać, by ograniczyć cukry proste?

Dzień dobry. Muszę zastosować dietę w której będę ograniczała lub w ogóle nie spożywała produktów, które zawierają cukry proste. Chciałabym się dowiedzieć jakich produktów mam unikać?Z tego co przeczytałam na internecie są to m.in.: cukier, miód, dżem, soki owocowe, słodycze, ziemniaki, pieczywo białe. Czy jest to prawdą? Dziękuję.

Witam! Ukryty cukier znajduje się w produktach tj: jogurty smakowe, serki smakowe, soki i nektary, słodkie napoje gazowane i niegazowane, wody smakowe, chrupki do mleka, słodycze, dżemy, miód, marmolada itp. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Jak najbardziej produkty które Pani wypisała są bogate w cukry proste. Proszę również wyszukać w internecie informację o Indeksie Glikemicznym i sugerować się tą listą produktów. Ograniczać należy produkty, które mają wysoki IG.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk