Jakie badania powinnam wykonać przy szybkiej męczliwości?

Witam. Jestem 20letnią kobietą. Biegam rekreacyjnie od ok. 2lat. Ostatnimi czasy nie mogę przebiec 0,5km. Bardzo się męczę jak tylko zaczynam bieg, serce bije jak oszalałe, słyszę jego bicie, nie mogę złapać oddechu, czuję mocny ucisk mostka. Wręcz mnie zatyka. Przy bardzo spokojnym truchtaniu tętno wynosi 170-175. Podczas normalnego biegu (tempo 6:30/km) tętno wzrasta nawet do 185. Odczuwam nierówne bicie serca. Co to może być? Jakie badania winnam wykonać? Wysiłkowe np? Pozdrawiam.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Proszę skonsultować się z lekarzem i opisać mu objawy. Na pewno powinna Pani wykonać badania krwi z uwzględnieniem badania tarczycy oraz poziomu ferrytyny.