Skąd takie szybkie tętno wysiłkowe?

Mam 14.5 lat, 60 kg. Wyniki badania krwi, ciśnienia, EKG, EKG wysiłkowe, UKG, są dobre albo bardzo dobre. Moje tętno spoczynkowe jest w granicach 65-75 uderzeń na minutę. Pomimo tego od pół roku mam problemy z tętnem wysiłkowym. Nigdy wcześniej nie miałam tego typu problemów. Przy niewielkim wysiłku (bardzo szybki marsz lub wolny bieg około 8 km/h) tętno bardzo szybko przekracza wartość 200 uderzeń na minutę, co skutkuje tym że jestem zmuszona zatrzymać się na chwilę i wtedy tętno wolno, ale spada do 150, a po 5 minutach do 110 - 120. Jeśli wznowie wysiłek, wskakuje na 180 - 190 - 210 uderzeń na minutę (regularnie używam pulsometru). Po 15 – 20 minutach wysiłku kręci mi się w głowie i jestem bliska omdlenia. Na twarzy pojawia się zimny pot i jestem wtedy bardzo blada. Byłam u trzech lekarzy (Pediatry, 2 x kardiologa) i nic. Podobno wszystko OK, a ja widzę i czuję że nie jest dodrze. Chciałabym więc znać chociaż przyczynę moich dolegliwości.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z zamieszczonego opisu wynika, że Pani problem był już diagnozowany poprzez wiele badań. Ponieważ są one prawidłowe i nie wskazują na obecność organicznej przyczyny zaburzeń, tym bardziej trudno jest ocenić przyczynę takich dolegliwości w ramach porady internetowej. Proszę bowiem pamiętać, że podstawą każdej diagnostyki jest wywiad, badanie fizykalne oraz panel badań dodatkowych. Jeżeli ma Pani wątpliwości czy lekarze dotychczas prawidłowo wykonali swoje zadania, proszę skonsultować się z innym lekarzem. Ponadto może warto byłoby się zastanowić nad psychogenną etiologią zaburzeń.