Jakie badania przy dużej utracie wagi?

Witam, mam pytanie. Od zawsze bylam szczupka nawet bardzo, ale ostatnio naprawde bardzo schudlam. Jest to spowodowane stresem i zlym odzywianoem (kadlam bardzo malo i niezdrowo). Czuje sie przez to w ostatnim vzasie okropnie, nie tylko fizycznie bo nie podoba mi sie moj wyglad ale tez jestem caly czas zmeczona, bez energii, nie mam sily wstac z lozka, jestem rozdrazniona, zdenerwowana, placzliwa. Stad moje pytanie jakie badania powinnam wykonac? Czuje sie chora.

Michał Springer

Witam. Jeżeli, jak sama Pani mówi, ostatni czas był okresem niezdrowego żywienia i stresu, to ewentualne nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych mogą być tego efektem, a nie przyczyną. Niedożywienie i brak niektórych substancji odżywczych może powodować uczucie rozbicia i brak energii. Na pewno dobrym krokiem będzie rozpoczęcie zdrowszej, zbilansowanej diety oraz umiarkowany wysiłek fizyczny. Proponuję również udać się do lekarza, który będzie mógł Panią zbadać i ewentualnie wykonać badania dodatkowe. W przypadku opisywanych przez Panią dolegliwości można wykonać badanie TSH, morfologię oraz glukozę na czczo (jeżeli chce Pani mieć jakieś wyniki badań już na wizytę u lekarza). Pozdrawiam