Jakie badania wykonać na odporność u dziecka 3-letniego?

Witam mam 3 letniego syna od jakiegoś roku syn co miesiąc jest prawie hosptalizowany z powodu zapalenia oskrzeli z dusznosciami raz w szpitalu niedoleczyli mal zapalenie płuc. Dodam że syn ma stwierdzono astmę i jest alergikiem. Czy można zrobić jakieś badania na odporność albo jakoś zapobiec nawracania się objawów. Przyjmuje na stałe leki,nawet szczepionki odpornościowe brał ale nie bardzo pomagają.

Proszę Panią przede wszystkim chyba źle dziecko ma wyznaczone dawki leków na astme i alergie skoro tyle choruje. Cos tu jest nie tak. Proszę opisać nazwy leków dawki wyniki badan na alergie