Jakie choroby maja podobne objawy do nerwicy?

Witam mam nerwicę lękową. Podczas ataków czuję jakby to już był naprawdę koniec, że umieram. Może lekarz się pomylił i mam jakąś inną poważną chorobę która daje takie objawy że się umiera i mdleje. Czy przy nerwicy można codziennie mieć trzęsawki, uczucie gorąca, walenie serca, dzień w dzień? Czy inna choroba może dawać takie objawy. Cały czas mi się odbija, bekam, serce mnie boli. Co mi jest? Czuję się jak wrak człowieka. Czy można tak się czuć strasznie dzień w dzień. Zaczęło się to 7 sierpnia
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Dzień dobry. Jeżeli Pani stan nie wiąże się z chorobą fizjologiczną to zapewne jest to nerwicą. Pytanie czy ją Pani leczy? Przyjmuje leki, uczęszcza na psychoterapię, ma regularne wizyty kontrolne u lekarza psychiatry. To jest podstawą by poradzić sobie z tą chorobą. Warto też uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać a działać. Efekty leczenia nie pojawią się od razu.
Pozdrawiam A. Pacia

0

Witam, jeżeli ma Pani wątpliwości związane z objawami proszę porozmawiać o tym z lekarzem. Objawy mogą mieć również podłoże somatyczne.
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Panią.
Przede wszystkim namawiam do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który zaleci wszelkie badania lub wyśle do innych specjalistów, np. kardiologa, endokrynologa, aby sprawdzić czy objawy, o których Pani pisze mają podłoże somatyczne.
Jeśli lekarze specjaliśći nie znajdą przyczyny Pani stanu zdrowia "w ciele", wtedy należy ich poszukać w psychice.
Nie wiem, czy nerwica lękowa została zdiagnozowana przez psychiatrę?
Jednym z jej objawów jest też "lęk przed lękiem", który wyraża Pani w swej wiadomości, co może poświadczać słuszność diagnozy.

Potrafi Pani dokładnie określić datę, kiedy zaczęły się dolegliwośći. Czy w tym dniu lub jakiś czas wcześniej, wydarzyło się coś trudnego, coś istotnego w Pani życiu?
Proponuję rozważyć psychoterapię jako formę rozwiązania Pani problemu. W bezpośrednim kontakcie, po uważnym wysłuchaniu Pani psychoterapeuta zaproponuje naskuteczniejszą formę terapii.

Pozdrawiam i życzę ujarzmienia lęków.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty