Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie ćwiczenia podjąć, aby schudnąć 40 kg?

Mam 23 lata 173cm i wlasnie przekroczylam 100kg chce zejsc do 60kg. Mam prace w ktorej stoje po 11-12h 3-4 razy w tygodniu. Jakie cwiczenia i jaka dieta bedzie najbardziej efektywna? Ile jestem w stanie schudnac w 6 misieciy?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Szanowna Pani,

Przy wskazanej masie ciała łatwo o uszkodzenia stawów, urazy więc ćwiczenia na miarę Pani możliwości, ale bez nadmiernego forsowania. Im więcej czasu (godzin) poświęci Pani na aktywność fizyczną, tym lepsze i szybsze uzyska Pani efekty.
Jeżeli chodzi o dietę i realnie myśli Pani o redukcji o około 30kg warto zadbać, żeby dieta dostarczała wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, żeby nie powodować w organizmie większych zaburzeń i niedoborów. Redukcja 30-40 kg to duże wyzwanie i wymaga wiele zaangażowania czasu oraz wytrwałości, dlatego też dieta nie powinna być mocno restrykcyjna. Odpowiadając na ostatnie Pani pytanie -dużo, ale wszystko zależy od Pani i podjętych działań. Jeśli mało rozważnie podejdzie Pani do całego procesu redukcji, zastosuje Pani nieodpowiednie produkty, restrykcyjne diety, przeciążenie podczas treningów/ćwiczeń, efekt może być dużo słabszy i może to Panią zniechęcić albo uniemożliwić na pewien dalsze działanie.
Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja z dietetykiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy