Jakie ćwiczenia powinnam uprawiać?

Witam, jestem Kasia i mam 14 lat, mam 163 cm wzrostu i ważę 55 kg. Moim problemem są szerokie uda i pośladki. Chciałabym, aby wasz ekspert pomógł mi wybrać odpowiednie ćwiczenia do mojej figury. Dodam, że brzuch mam płaski, a piersi niezbyt duże. Chciałabym wyszczuplić moje nogi, gdyż śmieją się ze mnie, że mam grubą pupę i mam wrażenie, że kiedy idę przez szkolny korytarz, to każdy patrzy na mój tyłek. Z góry dziękuję.

14 LAT ponad rok temu

Witam.

Po pierwsze nie powinnaś się przejmować uwagami innych, bo z pewnością niejedna dziewczyna Ci zazdrości pełnych i kształtnych pośladków. Zwróć uwagę na aktorki czy piosenkarki o tzw. latynoskich kształtach, czyż nie są uznawane za ikony piękności?

Także głowa do góry! Wystarczy, że trochę poćwiczysz, a pośladki będą nie tylko bardziej kształtne, ale i jędrne. Proponuję, abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe na pośladki i uda, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe, np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku.

Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/odwodzenie-ugietej-nogi-w-kleku-podpartym-0 oraz http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0

Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.