Duphalac i syrop Boldaloin a ich działanie

Witam. Przepisano mi wczoraj tabletki Duphalac, oraz syrop Boldaloin. Syrop mam zażywać po jednej łyżeczce dziennie, czyli to działa tak, że będę miał cały dzień biegunkę i nie będę mógł wyjść przez to z domu? Jak to działa? Z tego co widzę w ulotce są to środki przeczyszczające, więc jak ja mam je zażywać i normalnie funkcjonować? Jaka jest cena tego Duphalacu? Czy jest może jakaś apteka, gdzie można go kupić najtaniej? Jak długo można go zażywać bez jakichś negatywnych konsekwencji dla zdrowia? Skoro jest przeczyszczający to tez chyba trzeba zadbać o to, aby się dobrze nawodnić i nie odwodnić. Jakie ma opinię Duphalac? Lepsze od Lactulozy? Kiedyś ją stosowałem ale niezbyt działała na mnie dlatego lekarz mi przepisał inne środki. Dziękuję jeśli ktoś się zdecyduje odpowiedzieć, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparat Duphalac zawiera laktulozę, która zmiękcza oraz zwiększa objętość stolca - większa objętość stolca pobudza natomiast motorykę okrężnicy a zwiększona zawartość wody w stolcu ułatwia wypróżnienie. Preparat Boldaloin poprawia perystaltykę jelit, działa rozkurczowo i łagodnie przeczyszczająco.