Jakie efekty daje aparat kryształowy?

Witam. Mam dużą wadę zgryzu, wysunięte bardzo mocno dwie górne jedynki. Zdecydowałam się na leczenie aparatem kryształowym. Jakie efekty daje taki aparat ? W związku z tym, że jest to dla mnie ogromny wydatek wszystkich oszczędności, proszę także o udzielenie porady a mianowicie czy są jakieś przyczyny np zdrowotne czy inne, które mogą spowodować brak zamierzonego efektu ? I czy istnieją przypadki gdzie pomimo założenia aparatu, zęby nie wyprostowały się. Bardzo proszę o pomoc i odp.

Pod określeniem aparat kryształowy, kryje się materiał, z którego wykonane są zamki - drut i tak będzie metalowy ( mniej lub bardziej widoczny w zależności od etapu leczenia ). Owszem, leczenie ortodontyczne może się nie powieść - głównie z zaniedbań ze strony pacjenta.
Najlepiej zadać powyższe pytania ortodoncie, u którego rozpocznie Pani leczenie - to on musi wypowiedzieć na temat Pani wady oraz prognoz.

Witam,
Aparat kryształowy(tzw estetyczny) działa podobnie jak aparat klasyczny z zamkami metalowymi. Różnica polega na tym ,że jest on mniej widoczny na zębach, bo same zamki są wykonane z porcelany , a często jeszcze używa się łuków (drutów) powleczonych białą osłonką. W połączeniu z białymi lub przezroczystymi gumkami aparat nie rzuca się w oczy.
Co do określenia możliwości i przewidywalności leczenia , należy skonsultować się ze specjalistą ortodontą - on najlepiej Pani wytłumaczy możliwości i ograniczenia leczenia.
Przez internet , nie widząc zdjęć i modeli nikt Pani nie odpowie konkretnie na to pytanie.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło