Jakie jest moje prawdopodobieństwo bycia w ciąży?

Witam. Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź. Mam 28 lat. W listopadzie odstawiłam pigułki antykoncepcyjne po 4 latach brania. Od tamtej pory mam nieregularne cykle. Mój ostatni cykl miał 26 dni, a poprzedni 32. Nie używamy żadnego zabezpieczenia. Ostatni okres miałam od 14 do 19 lutego. Pełny stosunek (z ejakulacją w środku) odbył się 28 lutego. W tygodniu przed tym zdarzeniem byłam w delegacji za granicą. Stosunek odbył się więc po tygodniowej przerwie, rano. Potem odczuwałam kłucia w jajnikach (naprzemiennie) i w podbrzuszu. Uczucie napięcia w podbrzuszu utrzymuje się cały czas. Pobolewają i swędzą mnie piersi. Miałam też lekkie mdłości o róznych porach dnia, które jakby teraz ustały. Wydaje mi się, że mam wyostrzony i zmieniony smak. Dziś jest 31 dzień cyklu i miesiączki nadal nie ma. Robiłam dziś rano test i wyszedł negatywny. Czy to oznacza, że nie jestem w ciąży, a opóźnienie okresu jest spowodowane czymś innym? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykle mogą być nieregularne przez kilka miesięcy. Owulacja zachodzi nie 14 dnia cyklu, a 14 dni przed pierwszym dniem krwawienia w kolejnym cyklu. Czyli przy 32-dniowych miesiączkach około 18 dnia. Jeżeli wykonała Pani test po 14 dniach od stosunku, prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie.

Dolegliwości, o których Pani wspomina nie mogą być objawami wczesnej ciąży (pojawiłyby się później). Ból podbrzusza mógł towarzyszyć owulacji. Pozostałe dolegliwości mogą świadczyć o niewielkim przeziębieniu lub poprzedzać krwawienie miesiączkowe.

Aby zajść w ciążę, najlepiej współżyć regularnie - co 2-3 dni. Rzadsze lub częstsze stosunki mogą wpłynąć negatywnie na jakość nasienia.

Jeżeli chce Pani znać termin owulacji w danym cyklu, pomocne mogą być testy owulacyjne (można je dostać w każdej aptece bez recepty).