Jakie jest zapotrzebowanie na cukier?

Nie słodzę kawy, herbaty, nie piję napojów gazowanych i nie jem słodyczy. Jem owoce, mięso, normalne potrawy i produkty typu ketchup, w ktorym jest cukier. Czy mój organizm może mieć za mało cukru?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu dostarczenia odpowiedniej ilości węglowodanów nie jest konieczne spożywanie cukrów prostych zawartych m.in. w cukrze i słodyczach. Standardowa dieta zwykle dostarcza odpowiedniej ilości węglowodanów. W celu określenia glikemii należy udać się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania.