Jakie konsekwencje może mieć źle przeprowadzony zabieg ultradźwiękami?

Wiem, iż źle wykonany zabieg ultradzwięków na twarz np. Ulthera moze prowadzic na martwicy kości. Jakie są objawy tej martwicy? Czy ona pojawia sie odrazu? Mialam wykonaną ultherę na policzkach w listopadzie 4 miesiace temu. Obawiam się, że coś mogło pójść nie tak. Od 2 tygodni czuję jakis ucisk i ciezar na policzkach. Ciepłotę. Ulthera byla zastosowana w celu zredukowania ilosci kwasu hialrunowego w dolinie lez. Mialam po zabiegu Ulthera zaczerwieniona skórę. W twj chwili nic sie nie dzieje na powierzchni skory, ale mam wrażenie ze cos jest nie tak. Czy moze to byc martwica kosci dająca się we znaki po takim czasie? Jak zdiagnozować martwicę? I jak leczyć?

Dzień dobry,

Najrozsądniej będzie jeśli ze swoimi objawami i obawami skontaktuje się Pani z osobą, ktora wykonywała zabieg. Zna ona cały przebieg procedury oraz zastosowane parametry, więc najlepiej będzie jej ocenić sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie.