Jakie kroki podjąć, by skutecznie pozbyć się depresji?

Dzień dobry. Wydaje mi się, że mogę cierpieć na depresję. Jakie kroki powinienem podjąć, by się jej skutecznie pozbyć?

Dzień dobry!

Zazwyczaj właściwą drogą jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, dobre zdiagnozowanie depresji oraz rozważenie leczenia farmakologicznego, a także konsultacja psychologiczna i rozważenia leczenia psychoterapeutycznego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry, zachęcam pana do kontaktu z lekarzem psychiatrą w celu dokonania diagnozy depresji, lekarz zaleci dalsze kroki postępowania. Niezależnie od tego zachęcam do diagnozy psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty. Być może specjaliści zalecą psychoterapię, być może leczenie farmakologiczne, a może obie formy leczenia. Pozdrawiam.