Jakie kroki podjąć mając takie szumy uszne?

Od ponad 2 miesięcy towarzyszy mi strzelanie/chrupanie w uchu po usłyszeniu jakiegokolwiek dźwięku. Poszedłem do laryngologa, słuch w normie, tympanometria wyszła dobrze. Następnie poszedłem do neurologa gdzie przepisał mi leki poprawiające krążenie w głowie - tez nie pomogło. Zrobiłem rezonans głowy, który nic nie wykrył. Jakie kroki podejmować dalej? Szum z dnia na dzień jest coraz gorszy, nie da się go znieść, nawet przy najcichszych dźwiękach, dziękuję z góry za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli badania medyczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości, warto również rozważyć możliwość, że dolegliwości mogą mieć podłoże psychologiczne. Psychosomatyczne objawy, czyli fizyczne dolegliwości wywołane przez stres, napięcie emocjonalne lub inne czynniki psychologiczne, są już niestety rzeczywistym zjawiskiem i wymagają wizyty u psychologa.

Oprócz tego może Pan też wykonać badanie EEG, które rejestruje aktywność elektryczną mózgu. Może to pomóc w wykluczeniu ewentualnych zaburzeń neurologicznych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.