Jakie leczenie można podjąć podczas lekoopornej depresji?

Co można zrobić jeszcze w przypadku lekoopornej depresji? Osoba ma tak silna depresję że od 3 lat leży w lozku.caly czas była i jest w psychoterapii,leki wszystkie wypróbowane,potencjaluzacja levzenia,były elektrowstrzasy i hospitalizacje.nie pomaga nic,osoba nie ma siły wstać z łóżka,jest po próbie samobójczej i dalej ma myśli samobojcze

Witam!
Ponownie spróbować elektrowstrząsów, nawet w systemie zblokowanym, oraz leki przeciwdepresyjne w odpowiednich dawkach. Można także rozważyć stymulację nerwu błędnego lub implanty wewnątrzczaszkowe. Stymulacja zmiennym polem magnetycznym. Leki p/padaczkowe lub sole litu. Nie wolno się poddawać! Można także wrócić do starych metod leczenia i wzmocnić je neuroleptykami.
Powodzenia
W. Łuczkowski.