Jakie leczenie zastosować przy hemoroidach?

Mam hemoroida zewnętrznego, raz jest wystajacy napełniony krwią, w dotyku, kawałe skóry a pod spodem krem, miekki, a czasem tej krwi nie ma i zwisa tylko kawałek skóry, cały czas jest na wierzchu, po próbie włozenia go z powrotem on i tak sie cofa. Co robic? Czy da sie to leczyc lekami? Czopkami? Czy tylko operacyjnie? Mam 21 lat

Renata GrzechociĹska

Proponuję udać się do proktologa, który dobierze najlepszą formę leczenia.